Miska na klíčení / Biomiska / Naklíčovací Miska

Nejnovější vychytávka pro všechny milovníky zdravého životního stylu - díky těmto miskám získáte doslova biologický poklad plný vitamínů, minerálů a enzymů, které lidský organizmus potřebuje po celý rok - naklíčené klíčky lze skladovat následně v ledničce po dobu až 14 dní.

279 Kč
Dodání do 1-3 dní
Počet
Skladem

Nejnovější vychytávka pro všechny milovníky zdravého životního stylu - díky těmto miskám získáte doslova biologický poklad plný vitamínů, minerálů a enzymů, které lidský organizmus potřebuje po celý rok - naklíčené klíčky lze skladovat následně v ledničce po dobu až 14 dní.

Co všechno můžete nechat klíčit?

Sada nakličovacích misek zajišťuje vhodné podmínky pro pěstování a především dostatečně vlhké klima, takže můžete pěstovat různé druhy klíčků a výhonků.

Jako například obiloviny, luštěniny, olejniny, brukvovité a další plodiny, ze kterých vzejdou takové poklady jako řeřicha, klíčky fazolek, hrachu, čočky, červené řepy, cizrny, hořčice či ředkviček. Dále také pšenice špaldy a další různé druhy obilí. Klidně si můžete vypěstovat i vlastní mladý ječmen, který je tolik populární. A to vše bude vaše vlastní produkce.

Díky těmto podmínkám, můžete misky využívat kdykoliv a kdekoliv, protože rostliny klíčí ve vhodném prostředí v každém ročním období.

Jak začít pěstovat?

Semena luštěnin a obilovin jsou k dostání běžně v obchodech. Je potřebný pečlivý výběr semínek, a sice dle vzhledu, aby nebyly poškozené či jinak zbarvené, chemicky neošetřené, nejlépe v bio kvalitě a určené k potravinářským účelům a aby byla zachována vysoká klíčivost. Dosáhnete tak sami domácí bio kvalitu, která je jinak v obchodech drahá.

Samotné pěstování v biomiskách je jednoduchou záležitostí. Prostřednictvím tří pater můžete pěstovat různé druhy klíčků současně. Stačí dno misek naplnit semínky cca 30% plochy. Potom je stačí propláchnout, čím nabobtnají, přikrýt víkem a umístit na tmavší a teplé místo, Zalévání vodou je potřebné 2× denně, ideálně ráno a večer. Voda proteče všemi třemi patry. Tu přebytečnou je potřebné pravidelně vylévat.

Díky snadné údržbě biomisek, je stačí pouze propláchnout a můžete je k účelům sázení využívat znovu.

Návod klíčení semen:

První den: namočte semena do vody, tak aby byla celá potopená a nechte je namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Po skončení namáčení semena důkladně propláchněte vodou a rovnoměrně rozprostřete na nakličovací misky. Miska by měla být umístěna na rovném povrchu na místě s pokojovou teplotou približně 20 °C mimo dosah přímého slunečního záření a zdroje tepla.

Další dny: minimálně 2× denně (ráno a večer) zalijte semena sklenicí vody. Zalijte je také vždy, když semena začínají vysychat. Za teplého počasí je potřeba semena zalévat častěji. Díky speciální úpravě je možné zalévat pouze horní misku a i k semínkům v dolních miskách se dostane dostatečné množství vody.

Sklizeň: rychlost růstu klíčku závisí na specifických vlastnostech naklíčovaného semene a okolní teplotě. Klíčky vyjměte z misek a buď je ihned konzumujte, nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí.

Specifika klíčení lepivých semen např. řeřichy nebo rukoly: některá semena při namáčení vytváří lepkavý gel. Při jejich klíčení vynechejte fázi namáčení, semena rovnou rozložte na nakličovací misku a opatrně zalijte menším množstvím vody. Vodu necháte protéci. Pak již semena nezaléváte, pouze rosíte pomocí rozprašovače. Semena nesmí v průběhu klíčení vyschnout, je potřeba je rosit častěji, přibližně 5–6× denně během prvních 3–4 dnů, později 2–3× denně.

Použití naklíčených výhonků: Hotové klíčky lze přidávat do salátů – zeleninových, listových, těstovinových nebo luštěninových. Použít je na ozdobení pečiva nebo hotových pokrmů, přidávat je do zeleninových nápojů, dresinků, omáček a polévek nebo je můžeme jíst samostatně.

Úvodní obrázek produktu je pouze ilustrační - semínka ke klíčení si můžete dokoupit přímo v našem eshopu a ušetřit tak za poštovné!

Obsah balení:

  • 3 ks klíčící misky s průměrem 20 cm a výškou 16cm, vyrobené ze zdravotně nezávadného acrylskla s atestem PZH 12282/93
  • 1 ks horní víko
  • 3 ks odpadový sifon
  • 1ks záchytná miska na přebytečnou vodu
Toraf